چگونه برنامه ریزی کنم برای زندگی موفق؟(10 نکته طلائی و تکرار نشدنی)

چگونه برنامه ریزی کنم برای زندگی موفق؟(10 نکته طلائی و تکرار نشدنی)

داشتن زندگی شاد و لذت بخش، سبکی از زندگی است که افراد موفق آن را در پیش گرفته اند اما شما در مورد “برنامه ریزی زندگی افراد موفق” چیزی می دانید؟ یا اصلا نمونه یک برنامه ریزی خوب برای زندگی چگونه است؟ چگونه می توانیم با یک برنامه ریزی اصولی برای زندگی خود داشته باشم؟

موفقیت به کمک برنامه ریزی مناسب برای زندگی یک اتفاق رقم زدنی است که خود افراد با ساخت یک برنامه ریزی برای زندگی به شیوه درست، هدف گذاری، اولویت بندی کارها و چگونگی حرکت در مسیر اهداف و ثابت قدم بودن در راه رسیدن به انها، میتوانند باعث چشیدن مزه شیرین کامیابی و سربلندی درخود شوند.

مزایا برنامه ریزی

تاثیر برنامه ریزی در  رسیدن به موفقیت :

آیا برنامه ریزی در زندگی برای رسیدن به موفقیت مهم است؟در بعضی از افراد موفقیت در رسیدن به یک اتفاق مالی است که مدت ها برای ان تلاش کرده است و در بعضی دیگر در دستاورد های فیزیکی و جسمی او است که سالها برای رسیدن به اندام ایده ال خود تلاش کرده  و یا حتی تجربه یک رابطه عاطفی ،خانوادگی،کاری و … تعریف افراد از رسیدن به اهداف انها میباشد ولی می توان گفت راه رسیدن به آن هدف ها زیاد متفاوت نیست؛ آن ها با توجه به نکات طلائی پایین برنامه ریزی اصولی برای زندگی خود خلق می کنند و گام به گام با صبوری به هدف خود می رسند.

مزایا برنامه ریزی برای رسیدن به موفقیت

بهترین روش برای برنامه ریزی روزانه

برنامه ریزی روزانه یکی از اثرگذار ترین و اصلی ترین  نکته در مسیر سربلندی است،زمانی را برای نوشتن برنامه ریزی روزانه خود اختصاص دهید.

برای مثال

 هر شب قبل از خواب ، یادداشت کنید که چه کارهایی دارید تا در زمانبندی فردا خود هوشیارانه عمل کنید و برنامه ریزی فردای روز بعد خود را داشته باشید، وقتی نتیجه  به تعهد به کارتان راببنید ، برنامه ریزی روزانه و کوتاه مدت برایتان آسان تر ودلپذیرتر میشود.

مزایا برنامه ریزی در زندگی

 • شناخت مسیر پیش رو رویارویی با چالش های احتمالی
 • اولویت بندی و زمانبدی اهداف
 • شناخت ویژگی های شخصیتی خود در آن مسیر و درک این موضوع که توانایی همه با هم یکسان نیست
 • نوشتن محدودیت ها وراهکارهای انها
 • تحلیل برنامه درپایان روز
 • در نظر داشتن زمانی برای استراحت و شادمانی
 • و احتساب زمان های تلف شده میتواند چراغ راه موفقیت شما باشد

یک برنامه ریزی روزانه برای زندگی چه کمکی به ما می‌کند؟

برنامه ریزی اولین و حیاتی ترین قدم برای فعالیت های لازم و در ادامه، کسب و دست یابی به نتیجه مطلوب است. به معنای واضح تر ، برنامه ریزی یعنی چگونه ، در چه زمانی و توسط چه کسی قرار است ان عمل انجام شود.

قوانین برنامه ریزی روزانه اصولی برای زندگی موفق

 •  حذف عادات غلط
 • لیستی از عادات بد خود را یادداشت کنید
 • ابتدا از عادات ساده و راحت شروع کنید و به تدریج به رفع عادات پیچیده خود دست یابید
 • فهرستی از دلایلی که میخواهید ان کار را انجام دهید بنویسید.
 • هدفتان را به اهداف کوچک تری تقسیم کنید
 • مقایسه نادرست نکنید
 • ازگذشته و خطا های خود درس بگیرید.
 • کارهایی انجام دهید که خوشحالتان میکند.
 • مدیریت زمان داشته باشید
 • به برنامه های خود متعهد و پایبند باشید.
 • روی مسیر خود تمرکز کنید نه هدف
 • محرک عادات بد خود را شناسایی کنید
 • انجام عادات بد را برای خود دشوار کنید
 • شرایط جدیدی را برای عادات مثبت فراهم کنید
 • خودتان را در شرایطی که عادات بد را رها کرده اید تصور کنید
 • از تاثیر قدرت کلمات غافل نشوید
 • مدیتیشن انجام دهید
هدف و مزایا برنامه ریزی روزانه

مراحل یک برنامه ریزی صحیح برای زندگی

 • گزینش هدف
 • اولویت بندی هدف
 • زمانبندی
 • جمع اوری دانسته ها
 • تحلیل دادها
 • انتخاب راه حل
 • اجرا
 • تحلیل و براورد برنامه ها
 • از همان جایی که هستید شروع کنید،از ان چیزی که دارید استفاده کنید و انچه که میتوانید را انجام دهید

10 نکات طلائی برای داشتن برنامه ریزی درست:

برای زندگی تان برنامه بنویسید :

زمان با ارزش ترین دارایی هر انسان است ، و از دست دادن این فرصت ها بدون هدف و مقصودی داشتن ،یک روند اسیب زننده و فرسایشی است که به مرور زمان باعث کمرنگ شدن انگیزه رسیدن به هدفتان و و یاحتی فراموشی انها میشود؛ پس با داشتن یک برنامه ریزی اصولی درست، و دسته بندی اولویت ها میتوانید اهداف خود را یکی پس از دیگری تیک بزنید.

حتی میتوانید زندگی نامه افراد موفق در راستای هدف مشخص شده خود را مطالعه کنید و به داستان های انها گوش دهید و با انجام این روش خواهید دید که تمام افراد موفق برای زندگی خود برنامه ریزی درستی کرده اند.

داشتن ذهنیت مثبت

برای کسب نتیجه و دستیابی به اهداف پیش روی خود باید بر مثبت اندیشی و تمرکز ذهنیت خود بر مثبت ها تمرین کنید. طرز فکر موفق و ذهنیت مثبت به شما کمک میکند که برای ادامه مسیرو رسیدن به خواسته ها با میل و رغبت بیشتری استمرا داشته  و با دشواری ها و چالش های پیش روی خود  با انگیزه بیشتری ادامه دهید وبرای رفع انها بهترین راه حل را پیدا کنید.

 ذهنیت مثبت یعنی هر روز یک شروع دوباره است و همین نکته میتواند باعث شود که تلاشمان را افزایش دهیم و در نهایت به پیروزی های بیشتری دست پیدا کنیم، داشتن این ذهنیت برنده است، در واقع با رشد و تقویت این ویژگی در خود میتوانید افکار خود را به سمت کامیابی ها سوق دهید  و ادامه دادن این سبک از زندگی به سادگی هرچه تمام رسیدن به انچه که میخواهید را در زندگی شما پدیدار میکند.

Onde encontrar os melhores planners 2020

به توانمندی های خود اطمینان داشته باشیم

ایمان به قدرت  باورهای خود پایبندی به آن به ما کمک میکند که درمسیر کامیابی، رویا های ما تحقق یابد زمانیکه باور شما بر این باشد که موفق خواهید شد و عزت نفس خود را افزایش داده باشید، ذهن خود را بر رسیدن به انها قرار دهید به تدریج ان اهداف در زندگی شما نمایان خواهد شد.

وقتی گذشته خود را یاداور شوید بسیار شگفت زده خواهید شد که ذهنیت و باورهای شما طی چندسال سپری شده ، اینده و اکنون شما را رقم زده است پس بهتر است با شناخت ویژگی های شخصیتی خود،و پذیرش انها به شکفتن توان و شایستگی هایمان کمک دو چندانی کنیم.

فردی که خود را باور دارد و اعتماد به نفس را در خود افزایش داده است و ایمان دارد که انسان ارزشمند و با توان بالا و با استعدادی است ، با پیدا کردن اشتباهات  و خطاهای خود ، توانمندی های خود را افزایش داده و دوباره ازنو شروع میکند. پیشنهاد میکنم به خود و توانمندی های خودتان ایمان داشته باشید و این امر کمک میکند که در مسیر رسیدن بهره جویی بیشتری داشته باشید.

بیشتر بدانید: راهکار افزایش عزت نفس

تاثیر برنامه ریزی در زندگی بر عزت نفس

تصمیم گیری درست

زمان خود را برای برنامه ریزی بی نقص و درست تلف نکنید و در وهله اول بررسی کنید که چه هدفی دارید ،انگاه یک کار مهم را متمایز ازدیگر اهداف کنید و تمرکز خود را بر ان بگذارید.

 • تصمیم بگرید که با کدام یک از بخش  زندگی تان شروع خواهید کرد؟
 • ایا هدف شما یک تحول و تغییر در شغلتان است؟
 • تغییر در سبک زندگیتان؟
 • شاید تغییر دررفتارو ارتقا مالی ودرسی خود؟

کلید و راه حل یک برنامه ریزی برای زندگی موفق، هدفمند و نیرودادن برای  کسب و دست یابی به هدف هایتان است. هدف گذاری یک ترفند اگاهانه و قوی است که به زندگی شما شکل میدهد و با انجام هدف گذاری راه زندگی خود را پیدا  کرده و اگاه خواهید شد که در کجا قرار دارید و به کجا خواهید رفت.

هریک از ما درتا به اکنون با تصمیم گیری های مهمی در زندگی مواجه شده ایم که بسیار پر اهمیت بوده و باید با تمرکز و فکر در خصوص انها به برایند و نتیجه نهایی، فکر و تامل داشه باشیم، همواره خدا را در نظر داشته باشید و بی باک از سختی ها پیش رو بوده،  و در راه تصمیمی که گرفته اید با اراده  و استوار باشید.

زندگیتان را تغییر دهید

قبل مشخص کردن یک برنامه روزانه باید یک قدم بزرگ بردارید، تغییر زندگی؛ عموم انسان ها از متحول شدن و تغییر کردن پرهیز میکنند، چرا که نمیخواهند از منطقه ایمن و راحت خود خارج شوند اما اگر شما شهامت تغییر کردن را پیدا کرده اید، تبریک میگویم ،شما قدم اولیه و اصلی برای متفاوت بودن و تحول یافتن در زندگی خود قبل از برنامه ریزی را برداشته اید، پس آسوده خاطر باشید که زندگی خیلی بهتر از این میشود.

تغییر زندگی

تغییر یک جرقه بسیار با اهمیت در مسیر رسیدن به اهداف است، و اگر تغییر نباشد همه رویدادهای زندگی به شکل ثابت و بی حرکت پیش میروند یکی از دلایل تغییر در زندگی  که بسیار با اهمیت میباشد، این است که انها شمارا به فردی توانا و پرقدرتی تبدیل میکنند، شاید طی کردن این لحظه ها در زندگی شما تماما باعث خرمی و خوشحالی نباشد اما درپایان این تغییرات در مسیر موفقیت شمارا به فردی قدرتمند تبدیل میکند.

 

چگونه برنامه ریزی کنم برای زندگی موفق؟(10 نکته طلائی و تکرار نشدنی)

داشتن استراتژی

داشتن استراتژی به شما کمک میکند که برنامه ریزی هارا بطور دقیق انجام داده و نقاط ضعف و قوت خود را پیدا کنید. یک تفاوت اصلی ادم های موفق با باقی افراد در داشتن استراتژی در برنامه ریزی زندگی خود است و یکی از مهم ترین جنبه های استراتژیک تعادل بین کار و زندگی خود است.

وجود استراتژیک به ما کمک میکند، تا درمسیر رشد، زندگی پر معناتر و همچنین متعادل تری داشته باشیم و نقشه راهی برای پیمایش درست به سمت موفقیت باشد. استراتژی عمدتا از تجزیه و تحلیل دقیق و نکته بینانه از نقاط قوت و ضعف و تعیین فرصت ها وحتی تهدید های پیش رو دراین مسیر سرچشمه میگیرد. اهمیت نگرش و استدلال  استراتژیک میتواند تحولی خارق العاده ای را در راه رسیدن به اهداف رقم زند.

از ما رایگان مشاوره بگیرید!

موفقیت، فقط یک رویا نیست!!!

در کوتاه ترین زمان با شما تماس خواهیم گرفت.

چگونه برنامه ریزی کنم برای زندگی موفق؟(10 نکته طلائی و تکرار نشدنی)

پرورش عادات های خوب

عادات های شما کاملا وابسته به خود شماست؛ عادات های خوب باعث ایجاد یک ذهنیت مثبت میشود ایجاد و محافظت عادات های خوب در مورد روند تغییر و تحول و برایند نهایی ازاهمیت بیشتری برخوردار است. وقتی اهداف روشن و اشکاری داشته باشید کلمه “چرا” انگیزه و مشوق اصلی شما در مسیر موفقیت شده است. بخاطر داشته باشید، عملی کردن و به انجام رساندن هدف هایتان را در برنامه هرروزه خود  قرار دهید تا بیش از پیش به در مسیر رشد و کمال قرار گیرید.

ارسطومیگوید: “ما همان کاری هستیم که دائما انجام میدهیم” پس در واقع رشد کردن یک اقدام نیست بله یک عادت و برنامه ریزی برای خلق عادت است.

و هر عادات بزرگ از گام ها و تغیرات کوچک اتفاق می افتد، در نتیجه بهتر است در ابتدا از انجام دادن کارهای کوچک شروع کنید تا تغییرات چشم گیری را در مسیر رشد ونمو خود لمس کنید.

پیشرفت های خود را یادداشت کنید و برای کسب پیروزی انها جشن بگیرید ،همچنین از اشتباهات خود درس بگیرید و برنامه ای برای به حداقل رساندن خطا های خود داشته باشید

چگونه برنامه ریزی کنیم؟

شجاع باشید

شجاع باشید و از دایره امن زندگی خود خارج شوید و برای  اهداف خود برنامه ریزی کنید. شجاعت ترکیبی از اعتماد به نفس، دانش، قدرت ذهن است، شجاعت خود را تایید کنید و ترس های خود را بررسی کنید.

تاثیر شجاعت در داشتن یک برنامه ریزی درست:

تایید شجاعت باعث میشود تا رفتار شما بهتر شود و عملکرد شما در مسیر عمل به برنامه های خود و رویش دو چندان شود. رویارویی با چالش های زندگی به عنوان یک خصوصیت کلیدی و اصلی برای رشد و پیشرفت فردی و اجتماعی برداشت میشود.

چگونه برنامه ریزی کنیم؟

خودتان را فقط با خودتان مقایسه کنید

برای داشتن یک برنامه ریزی درست برای زندگی ابتدا باید دقت کنید که شما باید خودتان را فقط با خودتان مقایسه کنید نه با هیچ فرد دیگری، شما فقط میتوانید از خلاقیت و تجربیات افراد دیگر در مسیر پیش روی خود استفاده کنید و یک بعد دیگر زندگی خود را پیشرفته تر کرده و یک مرحله به سمت پیروزی در حرکت باشید ولی نباید برنامه زندگی خود را عینا مانند یک فرد دیگر بسازید. برنامه ریزی کاملا مشابه با یک فرد دیگر کاری اشتباه و نا امید کننده است؛ این امر باعث مقایسه با دیگران می شود کاهش اعتماد  به نفس در شما شده و انگیزه پیشرفت را ازشما میگیرد.

یکی از راه های از بین بردن مقایسه، شکرگزاری است؛ شکرگزاری یکی از بهترین شیوه ها برای داشتن یک زندگی بدون تشویش و دلواپسی است. اگر نعمت هایی که خداوند به شما عطا کرده را ببنید ، کمتر درتله مقایسه قرار میگیرید وتمرکز و توجه خود را بر پیشرفت و رسیدن به اهداف خود قرار داده و تجربه یک زندگی با ارامش تری را خواهید داشت.