راه کسب درآمد در خانه+(20 شغل خانگی ساده+راهنمای راه اندازی)

راه کسب درآمد در خانه+(20 شغل خانگی ساده+راهنمای راه اندازی)

امروزه همه به‌دنبال پول درآوردن هستند چرا که داشتن درآمد و استقلال مالی برای همه لذت بخش است. حتما شما هم تا به امروز به پول در آوردن در خانه فکر کرده اید، شغلی که بتوان آن را در خانه انجام داد و منبع درآمد شود. تصور کنید بدون اینکه از خانه خارج شوید و هزینه رفت و آمد پرداخت کنید بتوانید پول درآورید. شاید در گذشته کار‌کردن در خانه ممکن نبود اما در حال حاضر با رشد و توسعه ارتباطات این روش یکی از راه‌های آسان برای رسیدن به استقلال مالی است.

شاید اکنون که به‌دنبال کسب درآمد خانگی هستید، از نظر مالی نگران راه اندازی آن باشید، نکته ای که لازم به ذکر است اینکه همۀ کسب و کارهای خانگی نیاز به سرمایه ندارند و برخی از کار‌ها را می‌توان با کمترین هزینه انجام داد و به پول و ثروت رسید.

در ادامه در این خصوص کسب درآمد در خانه به صورت جامع توضیح می‌دهیم.

چگونه در خانه درآمد داشته باشیم؟

بهترین روش های کسب درآمد در خانه کدامند؟

برخی از افراد به هر دلیلی نمی‌توانند بیرون از خانه فعالیت داشته باشند و به دنبال کار‌کردن در خانه هستند، برای این افراد کسب و کارهای بسیاری وجود دارند که در خانه هم می‌توان آن‌هارا انجام داد.

این کسب و کارها مختص خانم یا آقا و یا سنین خاصی نیستند و ممکن است هر فردی در هر سنی به‌دنبال کسب و کار خانگی برای خود باشد، در این مقاله سعی داریم شما را با برخی از کسب و کارهایی که می‌توان با کمترین سرمایه در خانه انجام داد آشنا کنیم.

1-آموزش مهارت خود به دیگران به صورت حضوری یا آنلاین

همۀ ما در یک زمینه نسبت به دیگران مهارت بیشتر داریم، زمانی که اطلاعات خودمان را نسبت به حرفه های مختلف، تقویت کنیم می‌توانیم آن را به دیگران هم آموزش دهیم.

برای مثال: آموزش خیاطی، آشپزی، کیک پزی و …

آموزش می‌تواند به صورت حضوری در خانه یا آنلاین باشد، همچنین می‌توانید فایل های آموزشی ضبط کنید و آن ها را به دیگران بفروشید.

2-تدریس کتاب های درسی به صورت حضوری یا آنلاین

امروزه بسیاری از دانش آموزان به دنبال مدرسی هستند که توانمند باشد و مطالب آموزشی را با روش درست و اصولی به آن‌ها انتقال دهد، بنابراین یکی از کارهایی که میتوان برای کار‌کردن در خانه انجام داد، تدریس است.

به دلیل اینکه تدریس را با آموزه ها و اطلاعات خود انجام می‌دهید نیاز به سرمایه ندارد. بنابراین شما فردی هستید که بر دروس مختلف دوران تحصیلی تسلط دارید، این مهارت فرصت خیلی خوبی برای پول در آوردن در خانه است.چنانچه به صورت فایل تصویری آموزشات را ضبط کنید، می‌توانید با فعالیت در فضای مجازی، فایل ها را به افرادی که نزدیک شما نیستند هم بفروشید، در نتیجه درآمدتان بیشتر خواهد شد.

کسب و کار خانگی

3-وبلاگ نویسی

در این کسب و کار باید با توجه به موضوعی که کارفرما به شما می‌دهد، مقاله یادداشت کنید.

برخی از افرادی که شغل‌های بزرگ و موفق دارند مثل شرکت های تولیدکننده و تجاری، برای رشد سایت های اینترنتی خود، به وبلاگ نویس وشخصی که در تولید محتوای متنی مهارت داشته باشد نیاز دارند تا برای‌شان مقاله های تبلیغاتی بنویسد. بنابراین وبلاگ نویسی هم جز کارهای ساده و پردرامد خانگی به حساب می‌آید؛ به میزانی که محتوانویسی شما قوی باشد، حق الزحمه بیشتری دریافت خواهید کرد. اگر شما در نویسندگی تجربه و مهارت و استعداد دارید، می‌توانید در این کسب و کار خانگی موفق شوید و به درآمد بالایی برسید.  

4-فروش  کیک و شیرینی در خانه

افرادی که در زمینه پخت شیرینی و کیک مهارت دارند، فروش کیک و شیرینی در خانه ایده بسیار خوبی است.

می‎توانید از طریق فضای مجازی میزان مهارت‌تان را به دیگران نشان دهید تا با دیدن سلیقه و کیفیت کار شما ترغیب به خرید از شما شوند. اگر شما به خوبی مهارت‌تان را به مشتریان نشان دهید و خیال آن‌ها را از کیفیت کیک و شیرینی ها راحت کنید در مراسم هایی مثل عید نوروز ، عروسی ، تولد و … فروش شما چند برابر خواهد شد.

چگونه در خانه درآمد داشته باشیم؟

 

5-آشپزی در خانه

چنانچه همیشه افراد خانواده و نزدیکان از دست‌پخت شما تعریف می‌کنند، خوبه که به کسب درآمد از این راه فکر کنید، تصور کنید شخصی مهمانی خانوادگی دارد که به هر دلیلی نمی‌تواند غذا را آماده کند، اگر این دسته ای از افراد شما را بشناسند و از کیفیت ، بهداشت و خوشمزگی غذای شما مطمئن باشند، بی شک انتخاب آن‌ها خواهید بود برای این کار لازم است که از طریق تبلیغات، پخش تراکت یا فعالیت در فضای مجازی خودتان را به افراد معرفی کنید.

همچنین این روزها کلاس های آنلاین آشپزی طرفدار زیادی دارند و دیگران برای یادگیری دستورهای جدید آشپزی، حاضر به پرداخت هزینه های بالا هستند، به همین علت اگر دست‌پخت خوبی دارید که همیشه از آن تعریف می‌شنوید، بدانید که به آسانی می‌توانید از آن به ثروت برسید.

6-عکاسی در خانه

امروزه به‌دلیل اینکه اکثر کسب و کارها به‌دنبال فروش آنلاین و مجازی هستند، نیاز به عکس های خلاقانه و با کیفیت از محصولات خوب دارند، اگر شما در زمینه عکاسی علاقه و مهارت دارید، می‌توانید با قیمت مناسب، برای این کسب و کارها عکاسی کنید.

مشاغل خانگی

7-طراحی لباس در خانه

طراحی لباس یکی از راه های کسب درآمد در خانه است، چنانچه در این حرفه مهارت دارید و از سلیقه خوبی برخوردار هستید، متناسب با صنعت مد می‌توانید، مدل های جدید لباس طراحی کنید و آن را به صورت اختصاصی به کارگاهی که در زمینه تولید پوشاک فعالیت دارند عرضه کنید و به میزان ارزش آن طراحی، مبلغی را دریافت کنید.

8-ساخت جعبه های کادو در خانه

برای این کار کافی است هنر، سلیقه و خلاقیت به خرج دهید و در خانه مشغول ساخت جعبه های کادو در انواع اقسام سایز ها و مدل ها شوید، که می توان گفت این دست سازه های به تازگی خیلی طرفدار پیدا کرده است و می تواند برای شما پول و در آمد بالایی در خانه خلق کند.

برای فروش این جعبه‌ها علاوه بر فعالیت در فضای مجازی، می‌توانید به فروشگاه های مختلفی که جعبه کادو می‌فروشند یا حتی فروشگاه‌هایی که محصولات‌ خود را در جعبه عرضه می‌کنند، مراجعه کنید.

کسب درآمد درخانه

9-کتاب صوتی ضبط کنید

از راه های درآمد در خانه  که می‌تواند برای شما پول زیادی داشته باشد اینکه کتاب هایی که پر فروش هستند و بین مردم محبوبیت دارند را انتخاب کنید و با صدای خودتان آن هارا بخوانید و ضبط کنید و در سایت های مرتبط به فروش برسانید؛ لازمه این کار صدا و فن بیان خوب است که مخاطب بتوانید با کتاب صوتی ارتباط  گیرد.

10-خیاطی در خانه

برخی از افراد خیاطی را در حد کمی یاد دارند و خیال می‌کنند از مهارتی که دارند نمی‌توانند پول درآوردند، درصورتی که بسیاری از تولیدی ها به دنبال خیاطی هستند که بتواند در منزل خود، پارچه هایی که بریده شده را به همدیگر بدوزد، در واقع نیاز به راسته دوزی دارند و شما تنها با افزایش مهارت و سرعت می‎‌توانید این کار را در منزل انجام دهید.

همچنین افراد ماهر و با تجربه در این حرفه می‌توانند از مشتریان سفارش بگیرند و به درآمد برسند؛ آموزش خیاطی به صورت حضوری یا آنلاین، ضبط کلاس های آموزشی و فروش آن‌ها در فضای مجازی از دیگر روش های پول درآوردن در خانه هستند.

شغل خانگی

برای کسب درآمد در خانه چقدر سرمایه نیاز داریم؟

در این مقاله سعی کردیم راه های پول در آوردن در خانه و کسب و کارهایی را بیان کردیم که با مهارت های قبلی شما در ارتباط هستند تلاش ما در این بلاگ معرفی شغل های خانگی بدون نیاز به سرمایه و یا شغل هایی که می توان با کمترین هزینه بتوانید آن را راه اندازی کنید و به پول و ثروت برسید. سرمایه شما در این کسب و کارها باورها،دانش و زمانی است که برای آن می‌گذارید، به میزانی که این سه شاخص را تقویت کنید، موفق تر خواهید شد.

بنابراین سعی کنید ذهن‌تان را مثبت کنید و همواره به‌دنبال افزاش علم و مهارت باشید و برای کار خود زمان بگذارید تا بتوانید در کسب و کارتان به پول برسید و طعم استقلال مالی را بچشید.

در شغل های خانگی به دلیل اینکه شما در خانه فعالیت دارید و افراد دیگر در حالت عادی شما را نمی‌بینند، برای اینکه خودتان را به دیگران معرفی کنید خوب است که در فضای مجازی هم فعالیت اصولی و مستمر داشته باشید تا دیگران شما و هنرتان را ببینند. برای این هدف به گوشی همراه و اینترنت نیاز دارید که امروزه این دو در دسترس همه قرار دارد.

کسب درآمد درخانه

مزایا کسب درآمد در خانه 

در هر کسب و کاری که مشغول باشید، آن شغل مزایا و معایبی دارد. کسب و کار خانگی هم یک‌سری مزایا و معایبی دارد که در ادامه برای ایجاد دیدگاه مناسب در افراد نسبت به درآمد زایی در خانه آن هارا توضیح می‌دهیم.

بی‌‌شک شغلی که در فضای خانه باشد سرشار از مزایا است

مانند :

  • با سرمایۀ کم می‌توان کسب و کار خانگی را راه اندازی کرد
  • زحمت زیادی برای شما ندارد
  • در کنارکسب وکار می‌توانید کارهای دیگرتان را هم انجام دهید
  • انعطاف پذیر است و هر ساعاتی از روز را می‌توانید به انجام کار اختصاص دهید

حال که چند مورد از مهمترین مزایای کسب درامد در خانه را بیان کردیم بهتر است به چند مورد از معایب مشاغل در خانه نیز اشاره کنیم تا دید آگاهانه ای نسبت به این موضوع داشته باشید

به جهت اینکه هر کسب و کاری معایبی هم دارد، در ادامه معایب کسب درآمد و مشاغل خانگی را  نام می‌بریم:

  • ممکن است از شما کلاهبرداری شود
  • وقت بیشتری را در خانه می‌گذرانید
  • نیاز به زمان بیشتر برای رشد و پیشرفت دارید
  • برنامه ریزی ها باید دقیق باشند
  • با قطع شدن اینترنت، راه ارتباطی شما با مشتریان قطع می‌شود

درآمدزایی در منزل چه مهارت هایی نیاز دارد؟

در کسب و کار خانگی لازم است بتوانید زمان را مدیریت کنید و برنامه ریزی دقیق و درستی را برای کارهای‌تان داشته باشید.

اطلاعات و آگاهی خود را بالا ببرید تا در حین خرید مشتریان،کلاهبرداری صورت نگیرد.

موارد دیگری که در کسب و کارهای خانگی لازم است، یادگیری برنامه های ویرایش عکس و فیلم برای تولید محتوا، افزایش خلاقیت در ارائه محتوا، خلاقیت در عکاسی از محصول، فن بیان در مکالمه صوتی یا تصویری، حضوری یا آنلاین و … مهم و قابل توجه هستند.

یکی دیگر مواردی که باعث می‌شود شما در این راه ثابت قدم باشید و آن را رها نکنید، علاقه و انگیزه شما است.

 پول درآوردن در منزل با استفاده از اینستاگرام چگونه است؟

این روزها شبکه های اجتماعی در رشد و پیشرفت شغل های مختلف تاثیرات شگرفی دارند و همۀ ما از این اثر مثبت مطلع هستیم. وقتی صحبت از فعالیت درشبکۀ اجتماعی می‌شود عمدتا اولین انتخاب اینستاگرام است، چرا که در این فضا با کمترین هزینه می‌توان کسب و کار خود را رونق بخشید و در نهایت رشد کنیم و به جایگاهی که میخواهیم برسیم.

یکی از رازهایی که باعث محبوبیت اینستاگرام در بین مردم شده است، محتوای بصری می‌باشد، درواقع مخاطب با دیدن عکس و فیلم محصولات شما، آن هارا به ذهن خود می‌سپارد و درصد پاسخ‌دهی مخاطب به این محتواها بیشتر است و در نتیجه فعالیت در این فضا فرصت مناسبی برای رشد شغلی است.

برای اینکه در خانه بتوانید به پول زیادی برسید، راه‌های مختلفی وجود دارد که در ادامه آن‌ها را نام خواهیم برد.

1-فروش محصول و ارائه خدمات

2-آموزش مهارت و تخصص خود

3-بلاگری و به اشتراک گذاشتن تجربیات روزانه

4-انجام تبلغیات برای کسب و کارهای دیگر

و …

نکتۀ مهم و قابل توجه اینکه فعالیت در فضای مجازی مثل اینستاگرام تنها در به اشتراک گذاشتن عکس و فیلم خلاصه نمی‌شود و مهارت کافی نیاز دارد که برای به‌دست آوردن این مهارت می‌توان آموزش های مختلف را دنبال کرد؛ محمد بصیری در دوره جامع پولسازی خود راه ایجاد در آمد از طریق اینستاگرام را به طور کامل به شما آموز داده است.

پول درآوردن درخانه

درآمد زایی در منزل برای خانم ها ( مخصوص خانم ها لیست و معرفی مشاغل )

اگر شما هم به در جایگاه یک خانم به‎‌دنبال منبع درآمد هستید تا به استقلال مالی برسید اما شرایط کار در بیرون از خانه را ندارید، نگران نباشید چرا که روش های زیادی برای کار کردن در خانه وجود دارد که شاید از آن بی‎‌خبر باشید.

اگر در این باره تحقیق کنید به مشاغل موفق در خانه خواهید رسید که خانم ها آن را راه اندازی کرده اند و موفق شده اند و این مورد باعث افزایش انگیزه در شما خواهد شد و در نتیجه با افزایش انگیزه، قدم های پیوسته و استواری را در این مسیر برمی‌دارید.

در این قسمت از مقاله به سوال چگونه در خانه پول در بیاوریم پاسخ می‎‌دهیم.

کسب درآمد در خانه یکی از راه های محبوب در رسیدن به درآمد برای خانم ها است، در این روش می‌توانید با  سرمایه اولیه کمتر، شغلی که در آن استعداد، مهارت و آگاهی دارید را راه اندازی کنید و با استفاده از خلاقیت و ایده های ذهنی خودتان به پول بیشتری برسید.

در این راه باید تمامی قدرت و توانمندی‌تان را فرصت در نظر گیرید و از آن برای رسیدن به پول بیشتر استفاده کنید، با این روش می‌توان به کسب درآمد میلیونی در خانه رسید.

کسب درآمد درخانه

برخی از کسب و کارهایی پولساز که به صورت دورکاری و فریلنسری می‌توان در خانه انجام داد و نیاز به یادگیری مهارت دارد،

عبارت اند از:

1-تولید محتوا و عکاسی از محصولات دیگران

2-ساخت زیورآلات

4-ادمین پاسخ‌دهی به دایرکت

5-خیاطی

6-طراحی لوگو

7-تولید مواد غذایی در خانه یا ترشیجات مختلف

8-بازاریابی تلفنی

9-طراحی کارت ویزیت

10-راه اندازی آنلاین شاپ

و …

لازمۀ راه اندازی کسب و کارهای خانگی، مهارت بالا، دانش و انگیزه است، به همین جهت می‌توانید روی افزایش و تقویت این پارامترها کار کنید تا پنجرۀ موفقیت به سمت شما باز شود و به آزادی مالی برسید.