شکرگزاری؛حقایق باور نکردنی آن(معجزه شکرگزاری)

شکرگزاری؛حقایق باور نکردنی آن(معجزه شکرگزاری)

در این مقاله قصد داریم در مورد شکرگزاری با شما صحبت کنیم.

همه ما افرادی را دور و بر خودمان را دیده ایم که هر لحظه و هر موقعیت مشغول شکرگزاری هستند و گفتن عبارت “خدایا شکرت” از دهانشان نمی افتد، معمولا هم افرادی که سن و سال بیشتری دارند و انسان های با تجربه تری هستند. من خودم همیشه از دیدن این افراد حس آرامش می گیرم، هر چقدر بیشتر بابت نعمت ها و داشته هایتان شکرگزار باشید خداوند نعمت های زیادی را وارد زندگیتان می کند.

شکرگزاری چیست؟

شکرگزاری چیز عجیب غریبی نیست همه ی ما می دانیم که این کار یعنی تشکر از خدا، کائنات یا هر نیروی دیگری که هر فردی ممکن است بنا به کیش و آئین خودش به آن معتقد باشد، سپاسگزاری حتی می تواند به خودمان هم ربط پیدا کند، به کارهایی که برای خودمان انجام می دهیم یا به روند روبه رشدی که در زندگی خویش طی می کنیم.

بله ما حتی می توانیم بارها و بارها از خودمان تشکر کنیم، بابت فردی که هستیم و آنکه به آن معتقد باشد.

شکرگزاری(سپاسگزاری) موجب روزی در انسان می شود، هرچه بیشتر شکر کنید، بیشتر خودتان را پذیرای اتفاقات شیرین می کنید و آغوش باز برای اتفاقات خوب، آنها را به سمتتان هدایت می کند.

فواید شکرگزاری

باعث می شود نعمت های کوچک را قدر بدانیم.

کسی که شکرگزاری می کند با توجه و تفکر عمیق خود با پدیده های اطراف خود نگاه می کند و برای هر اتفاقی یک معنای بزرگ پیدا می کند و آن را به عنوان نعمت می بیند.

اگر در کودکی قدردانی را به فرزندانمان آموزش دهیم، فرزندانمان رابطه بهتری با حیوانات، گیاهان، محیط زیست و افراد خواهند داشت.

این یک روش تربیتی مناسب در جهان است که با بدی هایی که در حال نابودسازی ارزش انسان ها هست مبارزه می کند.

شکرگزاری سلامت جسمی را افزایش می دهد.

افرادی که بابت سلامتی خود شکرگزاری می کنند دردها و رنج های کمتری به سراغشان می آید و سلامت جسمی و روان بالایی دارند.آنها بیشتر از بقیه افراد احساس سلامتی می کنند.

 

در این مقاله، باور فراوانی را بخوانید

شکرگزاری به تغییر دیدگاه ما کمک می کند.

شکرگزاری باعث تغییر دیدگاه ما می شود؛اگر قبلا در شرایط سخت یا لحظه مواجه با چالش ها بسیار غمگین یا عصبانی می شویم، از این به بعد با شکرگزاری می توانیم بهتر و سریع تر با شرایط وفق پیدا کنیم.

شکرگزاری به افزایش سطح ایمان کمک می کند.

شکرگزاری و قدردانی به این دلیل است که فرد در راستای امیال مثبت درونی اش قرار می دهد، باعث افزایش ایمان به خود می شود.

وقتی یک شخص به خودش ایمان داشته باشد، اعتماد به نفس بالایی پیدا می کند و توانایی انجام کارهایی که او را به موفقیت نزدیک می کند را دارد.

شکرگزاری به افزایش اعتماد به نفس کمک می کند.

شکرگزاری بر روی سه عامل عزت نفس، افکار خودکشی و افسردگی تاثیر مثبت می گذارد. افرادی که شکرگزاری را در خود تقویت کرده اند شاداب تر هستند و با ایمان داشتن به خود افسردگی و نیاز به خودکشی را دور می کند.آنها عزت نفس بالایی داشته و در روابط اجتماعی شان بسیار خوب عمل می کند.

شکرگزاری باعث بهبود روابط اجتماعی می شود.

هیچ کس از فردی که ناسپاسی می کند، خوشش نمی آید؛این یک واقعیت است، چه در زندگی شخصی و چه در ارتباط با دیگران باشد. شکرگزاری باعث حال خوش و دلگرمی خواهد شد.

شکرگذاری به کاهش پرخاشگری کمک می کند.

شکرگزاری نه تنها باعث افزایش همدلی و مهربانی ما با محیط می شود، بلکه باعث کاهش پرخاشگری و خشم در موقعیت های خاص خواهد شد.

بهترین زمان شکرگزاری چه موقع است؟

بهترین زمان برای شکرگزاری 20 دقیقه قبل از خواب می باشد که پیشنهاد می کنیم اول مراقبه و بعد از آن شکرگزاری کنید یا اینکه 20 دقیقه بعد از بیدار شدن شکرگزاری کنید.

انواع شکرگزاری(مرحله به مرحله)

شکرگزاری قلبی

شکر قلبی و فکری این است که ما فکر می کنیم همه نعمت های ما از آن او است، قلب ما احساس می کند که ما مدیون خدا هستیم، ما طلبکار خدا نیستیم، بلکه هرچه داریم از او است، اولین مرحله شکرگزاری است.

شکرگزاری زبانی

تشکر را به زبان جاری کنید نفس به زبان آوردن بسیار مهم است.

شکرگزاری عملی

شکر عملی این است که ما نعمت خداوند را در جایی مصرف کنیم که خدا دوست دارد، مثلا زبان من از او است و با این زبان غیبت نمیکنم.

چگونه مغز خود را به شکرگزاری عادت دهیم؟

اگر کمی با الگوهای ذهن یا ضمیر ناخوداگاه آشنا باشید متوجه می شوید که تنها راه اصلی برای تاثیر گذاشتن بر روی ضمیرناخودآگاه تکرار و تمرین است، باید برای تاثیر گذاشتن یک چیزی را تکرار کنید تا مغز هم ان را فراموش نکند و به انجام دادن ان مخالفت نکند.

طریقه نوشتن شکرگزاری(معجزه شکرگزاری)

برای استفاده از قانون شکرگزاری باید از جملات تاکیدی مثبت استفاده کنید، برای اینکه جملات تاکیدی مثبت را به جملات شکرگزاری تبدیل کنید باید عبارت خدایا شکرت را در جملات تاکیدی تان بیاورید باید بابت تمام نعمت هایتان شکرگزار باشید مهمترین تکنیک شکرگزاری این است که شما باید حس و حال خوبی داشته باشید، وقتی دارید بابت نعمت هایی که خداوند به شما داده است، خدا را شکر می کنید.

برای مثال خدایا شکرت بابت چشمان بینایی که دارم و یا خدایا شکرت بابت شغل و درامد خوبی که دارم

شکرگزاری؛خواسته ها و آرزو ها

شما می توانید یک لیست کامل و جامع از خواسته ها و آرزوهایتان طراحی کنید و یا در دفترچه شکرگزاری بنویسید، هر روز بابت خواسته ها و آرزوهایتان شکرگزار خداوند باشید.

هر خواسته و هدفی که دارید را با جزییات کامل ثبت کنید و بابتش شکرگزاری کنید.

دیدگاه‌ها ۰
ارسال دیدگاه جدید