وبسایت رسمی استاد محمد بصیری

کتاب های ثروت ساز

5/5 - (2 امتیاز)

کتاب های ثروت ساز

کتاب های ثروت ساز

اگر میخواهید ثروتمند باشید، باید ابتدا اصول آن را بلد باشید. قطعا بدون یادگیری اصول، شما نمی توانید اقدامی در این راستا داشته باشید. باید ابتدا اصل و بنای موفقیت در هر زمینه ای علی الخصوص زمینه مالی را بلد باشیم و سپس شروع به ساختن آینده مالی خود کنیم. قبل از یک شغل خوب، باید ذهن ثروتمند داشته باشیم.

همه چیز از ذهن انسان شروع می شود. ذهن انسان نقطه ی آغاز تغییر های بزرگ می باشد. هر تغییری ابتدا باید از علت آن تغییر شروع کرد. منظور از علت، همان منشا یا زیر بنای اصول ذهنی می باشد، پس اگر می خواهید ذهن ثروتمند داشته باشید، باید اصول ذهنی آن را بلد باشیم.

موفقیت صرفا در افزایش ثروت خلاصه نمی شود، بلکه ابعاد دیگر از جمله داشتن احساس رضایت از خود و بُعد های دیگر و همچنین سلامتی، روابط و … را در نظر می گیرد.

ثروتمندان واقعی کسانی هستند که یک شبه به ثروت نرسیده اند، آن ها با فرایند تکامل و اصلاح و تقویت باور هایشان به ثروت رسیده اند. آن چه که ثروتمندان به عنوان نقطه ی قوتشان در راه به دست آوردن مال و اموال به آن اشاره می کنند یک چیز است(ذهنیت میلیاردی).

ساخت باور فرایند تکاملی است

در نظر داشته باشید همانطور که یک کودک یک ماهه به دنیا نمی آید، یک درخت یک روزه رشد نمی کند، بلکه جهان هستی نیز با قانون تکامل اداره می شود. این قانون می گوید همه چیز به تدریج و آرام آرام اتفاق می افتد، از جمله رشد شخصی، موفقیت مالی، رشد کسب و کار و … .

اساس و پایه جهان به صورت رشد تدریجی می باشد. هر چیزی قانون مخصوص به خودش را دارد و برای رشد نیاز به مدت زمانی دارد.

برای ذهن ثروت ساز، نگرش مثبت لازمه آن است و باید بدانیم افکار و اعمال ما، افکار و اعمال مشابه را به خود جذب می کند.

اگر به چیز های مثبت و اتفاقات مثبت توجه داشته باشیم، اتفاقات و رویداد های مثبت را در زندگی خود خلق می کنیم. برای اینکه ذهن ثروت ساز و با افکار مثبت داشته باشیم، باید در گفتن کلمات و جمله هایی که حتی در ذهن یا از زبان ها می گذرد دقت کنیم، زیرا کلمات یا باور های ما جهان را می سازد.

هر چه به چشمانت آمد، به جهانت نیز خواهد آمد.

به مثال های زیر توجه داشته باشید:

  • من ثروتمند خواهم شد.
  • من موفق می شوم.
  • من ذهن ثروتمند ساز دارم.

راه ثروت آسان نیست، اما اگر اصول و افکار خود را هدایت و تقویت کنیم، آن راه برای ما آسان خواهد شد.

راه ثروت آسان نیست

راه دیگر برای تقویت باور ها و ذهنیت های خود، این است که باید قدر چیز هایی که داریم را بدانیم. یاد بگیریم چیز هایی که در زندگی داریم را دوست داشته باشیم و قدر دانی کنیم. هر چقدر قدر دان چیزی باشیم که اکنون صاحب آن هستیم، مثل گوشی، خانه، ماشین، پوشاک و … مطمئن باشیم امکان اینکه دارایی و ثروت بیشتری کسب کنیم بیشتر می شود و همچنین برای چیزی که می خواهیم باید با آگاهی کامل و تلاش، برای خواسته خود اقدامات را انجام دهیم.

افزایش ثروت

راه دیگر برای افزایش ثروت و تقویت ذهنیت خود، معاشرت با کسانی است که در به وجود آوردن ثروت مورد نظر خود موفق شده اند. این شیوه، شما را در موقعیتی قرار می دهد تا دانش آنان را در مورد چگونگی توسعه فرصت های خود و پرورش آن ها برای دستیابی به ثروت، مورد ارزیابی قرار گرفته می شود، اینگونه است که شما خود را از طرز فکر فردی از طبقه متوسط جامعه جدا می کنید و ذهنیت افراد ثروتمند را در وجود خودتان پرورش و گسترش می دهید.

بر آنچه می خواهید تمرکز کنید نه آنچه که نمی خواهید.

زمانی که از قانون جذب و تاثیر باور های مثبت خود آگاه شویم، می فهمیم چگونه می توانیم آن کسی باشیم که می خواهیم، یعنی چگونه می توانیم به آن کسی که می خواهیم تبدیل شویم. شما می توانید هر آن چه می خواهید باشید به دست آورید یا انجام دهید، می توانیم آن چه را می خواهیم به دست آوریم.

مهم نیست خواسته هایمان چقدر بزرگ و یا نامحدود باشد، زیرا جهان هستی بر اساس قوانین استوار است و اگر ما روند تکامل را رعایت کنیم و بتوانیم باور های خود را تقویت کنیم و تلاش لازم در آن راستا را با آگاهی کامل انجام دهیم، قطعا به نتایج دلخواه خواهیم رسید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *