l2

وبسایت رسمی استاد محمد بصیری

راهکار های افزایش انگیزه در کسب و کار

رای post

راهکار های افزایش انگیزه و کسب وکار

راهکار های افزایش انگیزه در کسب و کار

انگیزه

ابتدا لازم هست که راجع به انگیزه صحبت کنیم. انگیزه به همه عواملی مربوط می شود که باعث بروز رفتار خاصی در فرد می شوند و این رفتار فرد را در مسیر خاصی هدایت می کند و برای دستیابی به هدف خاصی آن ها را حفظ می کنند.

در واقع به معنای حرکت دادن نیروی ذهنی و بدنی جهت رسیدن به اهداف مورد نظری که داریم هست.

سنجیدن و پیداکردن انگیزه ممکن هست احتیاج به کوشش مضاعف داشته باشد، به عبارتی هم این سوال راجع به انگیزه ممکن است برای ما پیش بیاید که چرا افراد برای انجام کاری تلاش می کنند؟

چرا برای برخی از کار ها دیگر هیچ تلاشی نمی کنند؟

چگونه می توان باعث ایجاد انگیزه در افراد شاغل شد؟

بر همین اساس انگیزه را می توان نیرویی دید که موجب افزایش سطح انرژی افراد می شود و این انرژی به افراد شاغل کمک می کند تا بازدهی کاری خودشان را بهبود دهند.

انگیزه دارای عملکرد ها و ویژگی های زیر است:

شروع: موجب اقدام برای انجام کار ها می شود. هر یک از افراد چه کار هایی را انجام می دهند؟

تشدید: موجب انجام کار ها به صورت فعالانه می شود. هر یک از افراد چقدر برای انجام کار هایشان تلاش می کنند؟

پشتکار: موجب ادامه دادن فرآیند انجام کار ها می شود. هر یک از افراد به چه صورتی به انجام کار هایشان ادامه می دهند؟

معنا بخشیدن: به کار ها معنا می بخشد. هر یک از افراد به چه دلیلی این کار ها را انجام می دهند؟

افزایش انگیزه در کسب و کار با معنا بخشیدن

راهکار های افزایش انگیزه

انگیزه در کار به دنبال علاقه ایجاد می شود: زمانی که شما به انجام کاری علاقه داشته باشید، قطعا انگیزه شغلی بسیار زیادی در کسب و کارتان برای دنبال کردن آن در وجودتان ایجاد می شود.

برای ایجاد انگیزه در کسب و کارتان خودتان را با یک هدف همراه کنید: اگر بتوانید اهداف بلند مدت را به گام های هفتگی یا روزانه برسانید، پیشرفتی که هر روز انجام می دهید باعث می شود که به انگیزه شما کمک کند و باعث ادامه روند حرکتتان شود.

به خودتان پاداش بدید: حتما هر از چند گاهی برای موفقیت هایی که به دست می آورید به خودتان پاداش بدید، هر چند موفقیتی که به دست می آورید کوچک باشد.

با ترس هایتان رو به رو شوید: این موضوع کاملا طبیعی است که برای شروع هر کاری به دلیل نداشتن آگاهی و کمبود اطلاعات، اندکی ترس داشته باشید. این ترس به میزان اندک لازم هست، به این دلیل که باعث می شود برای انجام هر کاری از قبل فکر و برنامه ریزی کنیم و راجع به کار مورد نظرمان تحقیق کنیم و اطلاعاتمان را بالا ببریم تا به آمادگی لازم برسیم.

مطالب انگیزشی بخوانید: خواندن جملات انگیزشی به صورت روزانه و مکرر می تواند باور ها و افکار ما را تغییر دهد و به سمت مثبت اندیشی سوق داده و نگرش مثبت می تواند انگیزه ما را بالا ببرد و در نتیجه شرایط زندگی را برای ما بهتر کند و ما را به موفقیت برساند.

خواندن مطالب انگیزشی

هر روز سپاس گزاری کنید: زمانی که به خاطر تمام داشته هایتان شکر گزاری کنید، مطمئن باشید که انگیزه لازم برای حرکت را به دست می آورید. در حقیقت با سپاس گزاری تمام جنبه های مثبت اطراف خودتان را می بینید و این دید باعث می شود که شما مثبت فکر کنید.

موفقیت های گذشته خود را به یاد بیاورید: همیشه باید خاطرات خوب گذشته و موفقیت هایی که به دست آوردید را به یاد بیاورید تا برای حرکت و شروع کار، انرژی و انگیزه لازم را داشته باشید.

همینطور در کسب و کارتان سعی کنید الگو یا راهنما پیدا کنید: درست است که هر شخصی منحصر به فرد است اما افراد موفق زیادی در دنیا هستند که به اهدافی مشابه با اهداف ما رسیدند و موفق شدند.

مهم این است که ما همیشه به چه کسی گوش می دهیم و چه استادی را انتخاب می کنیم که ما را به موفقیت دلخواهمان برساند و همینطور نقاط تاریک را برای ما روشن کند و این کار باعث این نگرش در ما می شود که اگر دیگران توانسته اند پس ما هم می توانیم.

دیدگاهی ثبت نشده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفاً پیش از ارسال نظر، خلاصه قوانین زیر را مطالعه کنید:

  • فارسی بنویسید، از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • تجربیات شما می تواند در تصمیم گیری سایر کاربران جهت خریداری محصولات مفید باشد ، لطفاً اطلاعات مفید و مربوط به محصول فوق را با توجه به تجربیات خود به اشتراک بگذارید.
  • در هر دیدگاه می توانید حداکثر 5 مورد نقاط قوت و ضعف محصول را ثبت کنید.
  • از ارسال لینک‌ و اطلاعات شخصی از قبیل تلفن، ایمیل و آی‌دی شبکه‌های اجتماعی خودداری کنید.
  • از بکار بردن کلمات و اصطلاحاتی که محتوای نامناسب و توهین آمیز و قومیتی دارند خودداری کنید.
  • اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.