وبسایت رسمی استاد محمد بصیری

باور های منفی در مهارت فروشندگی و جذب مشتری

5/5 - (2 امتیاز)

باور های منفی در مهارت فروشندگی و جذب مشتری

باور های منفی در مهارت فروشندگی و جذب مشتری

ذهن ما انسان ها بسیار ظریف و پیچیده است و اوج این پیچیدگی و قدرت، زمانی بر ما آشکار می شود که به آگاهی از «باور ها» برسیم.

باور

باور، فکری است که بار ها و بار ها تکرار شده و سپس تبدیل به فکر مسلط و عمل ما می شود و زندگی ما را می سازد، هر آن چیزی که ما در زندگی و اطرافمان داریم حاصل باور های ماست؛ از خانه و شغل گرفته تا میزان درآمد و تعداد مشتری هایمان!

وقتی که ما در جهان فرکانسی زندگی می کنیم که کارش عکس العمل به فرکانس های هر لحظه ماست و این جهان فقط می داند که این فرکانس مشخص، نتیجه ای مشخص را به بار می آورد، پس اولین قدم برای داشتن زندگی بهتر، دانستن و داشتن آگاهی از باور هایمان و اصلاح آن هاست. در این مقاله قصد داریم به باور های منفی و شناخت آن ها در فرآیند فروش و جذب مشتری بپردازیم.

اولین قدم شناخت باور های منفی و محدود کننده

باور های محدود کننده، باور هایی هستند که مانع پیشرفت، موفقیت، پولسازی، جذب مشتری و … می شوند. هر چیزی را که ما به آن ها علاقه نداریم و در زندگی داریم، حاصل باور های منفی و محدود کننده ما هستند. شناخت این باور ها کار دشواری نیست، فقط نیاز به ساعت ها تفکر و خلوت با خود دارد، اینکه ریشه یابی کنید و ببینید چیزی که الان دارید و یا اتفاق هایی که برایتان می افتد، حاصل کدام باور یا باور هایتان است.

عوامل باور ساز

این مورد را با یک مثال توضیح می دهیم، زمانی را به خاطر بیاورید که با کسالت و نارضایتی از خواب بیدار می شوید، با بهانه گیری صبحانه می خورید و آماده برای رفتن به محل کارتان می شوید و روزتان را شروع می کنید، آن روز ترافیک می شود، ممکن است دیر تر به محل کار برسید، با همکارتان بحثتان می شود و مشتری نیاید و در یک کلام کارهایتان به خوبی پیش نرود!

حالا کمی صبر کنید … مجدد روز هایی را به یاد بیاورید که شب را به موقع بخوابید و صبح با حال خوبی بیدار شدید و با رویی گشاده به محل کارتان می روید.

در کدام روز مشتری بیشتری داشتید؟ قطعا مورد دوم …

بله همینطوره … حال و حسی که ما داریم هم باعث به وجود آمدن باور و باور باعث فرکانس جهان هستی و در واقع ردیف شدن کار ها و افزایش مشتری و اتفاق های خوب دیگر می شود.

باور های منفی در جذب مشتری و فروشندگی

باور های منفی در جذب مشتری و فروشندگی

حالا که به شناختی از باور و قانون جهان هستی رسیدید، تصور کنید فروشنده فروشگاهی هستید که روز خود را خوب شروع کرده اما مشتری زیادی ندارد!

حتما باعث تعجب شما شد، اما صرفا شروع یک روز خوب و حال مثبت برای داشتن مشتری ها کافی نیست و نباید جایگاه باور را فراموش کرد. فرآیند فروش ابتدا در ذهن ما اتفاق می افتد، زمانی که ما توجه را روی گرانی و کم بودن مشتری ها بذاریم، دو برابر آن را به زندگی دعوت می کنیم. طبیعتا اگر این باور ها را داشته باشیم که قیمت اجناس بالاست و مشتری ها قدرت خرید ندارند، مشتری ها خرید انجام نمی دهند.

اگر باور داشته باشیم که فروشگاهمان «پا خور» ندارد، پول نیست، محل کار خوبی نداریم و … مشتری ها خرید نمی کنند. تا زمانی که این باور ها در ما نهفته باشد، فروش خوبی نخواهیم داشت و حتی اگر مشتری داشته باشیم، مشتری خرید نمی کند.

قدم دوم، اطمینان به خود کالا

دومین قدم برای جذب مشتری، اطمینان به خود کالا یا خدماتی است که ارائه می دهیم، اگر شما به مهارت فروش خود اعتماد داشته باشید و این باور را داشته باشید که کالای با کیفیتی برای فروش دارید، مشتری ها به راحتی خرید می کنند.

تاثیر اعتماد به نفس شما روی خرید مشتری

گاهی ممکن است شما این باور را داشته باشید که کالا یا خدماتتان عالی هستند، اما اعتماد به نفس کافی برای معرفی و ارائه آن کالا و خدمات ندارید.

بخشی از عامل اعتماد به نفس هم به باور ها مربوط می شود و باید ریشه یابی کنید چه باور ها و عواملی باعث کم شدن اعتماد به نفس شما در رابطه با ارائه کالا یا خدمات شما می شود و سعی کنید که اصلاحش کنید. در واقع با داشتن ایمان به خود و توانمندی هاتون، فرآیند فروش عالی تری خواهید داشت.

شناخت مشتری ها و شناخت نوع خدمات و کالا

شناخت مشتری ها و شناخت نوع خدمات و کالا

زمانی که ما کار فروش و فروشندگی را انتخاب می کنیم، باید با توجه به نوع کالا یا خدماتمون، مشتری هایمان را شناسایی کنیم. این که مشتری هایمان بیشتر از چه قشری از جامعه هستند و در چه طبقه اجتماعی قرار دارند، در چه رده سنی ای قرار می گیرند، از چه جنسیتی هستند و …

تمامی این عوام به این معنا هستند که شما می توانید با شناخت ظرافت های ذهن انسان و استفاده از روش های خلاقانه به تعداد کسانی بی افزایید که به محصولات و یا خدمات شما، پاسخ مثبت می دهند و حتی مشتری هایی را که قصد خرید ندارند را تبدیل به مشتری کنید، در صدر تمام این عوامل بر این موضوع دلالت دارد که عامل تعیین کننده موفقیت یک فروشنده، باور هایش است.

با تقویت و ایجاد باور های فراوانی و ثروت ساز، هر فردی قادر است که یک فروشنده خبره باشد. با دانستن قاعده بازی این جهان، می توان مشتری ها را به مشتری های ثابت و وفادار تبدیل کرد و حتی مشتری هایی که قصد خرید ندارند را به خریدار تبدیل کرد. اگر قواعد را بدانید می توانید مشتری ها را به مشتری وفادار خود تبدیل کنید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *