وبسایت رسمی استاد محمد بصیری

اصول تبلیغات موثر در کسب و کار

رای post

اصول تبلیغات موثر در کسب و کار

اصول تبلیغات موثر در کسب و کار

تبلیغات یعنی چه؟

تبلیغات به معنی برقراری ارتباط با مشتری برای بیان کردن یک پیام در رابطه با محصول و خدمات می باشد.

در حالت کلی دو مدل تبلیغات وجود دارد : ۱-سنتی ۲- مدرن

در کل شرکت ها به دلایل مختلفی تبلیغات می کنند، بعضی ها به صورت پیوسته تبلیغات خود را ادامه می دهند تا به هدف بازاریابی خودشون برسند. بعضی ها هم به این دلیل تبلیغات مداوم انجام می دهند که نام آن ها همیشه بر سر زبان ها باشد.

حالا می خواهیم به تفاوت بین تبلیغات سنتی و مدرن بپردازیم.

تبلیغات سنتی بیشتر به صورت رو در رو می باشد و مخاطبی که با آن ارتباط داریم، همیشه در دسترس می باشد و در معرض دید هست. در تبلیغات سنتی ابزار ها ساده هستند و همچنین بازخورد بسیار سریع و فوری می باشد.

ویژگی های تبلیغات مدرن

۱-عدم قطعیت:

در رسانه های مدرن همه چیز نسبی است، چون رسانه ها به عامل بیرونی همچون مخاطب وابسته اند. برای نمونه تیزری که در تلویزیون پخش می شود، حتما نباید صدا، تصویر و حرکتی داشته باشد. گاهی در تیزر های مدرن که در تلویزیون پخش می شود، صدا و حرکت وجود ندارد.

۲- پراکندگی:

پراکندگی رسانه ها در تبلیغات مدرن مشهود است. در تبلیغات مدرن از رسانه های مختلفی که ظاهرا بی ربط به بازاریابی محصول هست استفاده می کنند، مثلا تبلیغ یک کالای تخصصی پزشکی در تلویزیون به ویژه این مسئله خیلی مشهود است و پراکندگی سایت و در بر هم بودن چندین سایت در یکدیگر از ویژگی های این رسانه های مدرن است.

تبلیغات سنتی یا تبلیغات مدرن؟

تبلیغات سنتی مفید است یا تبلیغات مدرن؟

تبلیغاتی ایده آل می باشد که از بالا ترین امکان دسترسی به مشتریان، همراه با یک امکان پذیری بالا برای گرفتن بازخورد با هزینه پایین برخوردار باشد.

در تبلیغات سنتی از روش هایی همچون تیکت، اطلاعیه های کاغذی و برچسبی و … استفاده می کنند، ولی در تبلیغات مدرن از فناوری هایی نظیر اینترنت، تلویزیون های شهری، بیلبورد ها و هر دستگاه الکترونیکی استفاده می کنند.

هر نوع از تبلیغات مزایا و معایبی دارد.

مثلا در بین ابزار های تبلیغاتی مدرن، اینترنت دارای قدرت فناوری الکترونیکی است. در دنیای امروز نمی توان آن را نادیده گرفت و همین طور در دسترس بودن آن موجب رایج بودن آن شده است. بنابراین تبلیغاتی که در این شبکه صورت می گیرد بسیار مورد توجه می باشد. چون تبلیغات در اینترنت دارای عکس و فیلم می باشد و به مخاطبان راهنمایی بیشتری در انتخاب محصول می کند و همچنین نصب بیلبورد و تلویزیون های شهری باعث می شوند یک محصول روزانه به تعداد زیادی مخاطب معرفی شود.

تبلیغات مدرن روز به روز پیشرفت می کند و با روش های جدیدی رو به رو می شویم. استفاده از تبلیغات مدرن برای فروش بیشتر محصولات خیلی مهم است، زیرا تبلیغات مدرن در نحوه بازاریابی آن ها تاثیر دارد.

امروزه تبلیغاتی در جامعه مخاطب وجود دارد که در زمان کم محصول را معرفی کند و مشتری برای آشنایی با آن کالا زحمت زیادی محتمل نشود.

چرا تبلیغات مهم است؟

تبلیغات مدرن باعث بازاریابی مدرن می شود. رسانه های ارتباطی مدرن با بازاریابی و تعیین دقیق بازار هدف، طی سال های اخیر پیشرفت بسیاری داشته و مشتریان برای آگاهی از محصولات جدید، متکی به تبلیغات سنتی یا همان بازاریابی سنتی نیستند، زیرا استفاده از شیوه های جدید برای خریداری و پیدا کردن محصولات فراهم شده است.

چرا تبلیغ مهم است؟

تبلیغات باعث می شود که شرکت شما درآمد بیشتری را کسب کند، باعث می شود که مشتریان بیشتری داشته باشید که همین امر در جهت کسب درآمد بیشتر شما خیلی مهم می باشد.

اصلی ترین مزایای تبلیغات، افزایش آگاهی از برند و محصولات یا خدمات است. با تبلیغات مشتریان را از نوع کسب و کار خود آگاه می کنیم و علاوه بر این باعث می شود برند شما در ذهن مخاطب ماندگار شود.

دلایل استفاده از تبلیغات

برای رسیدن به مشتریان جدید باید تبلیغ کنید و همچنین تبلیغات میبایست ادامه دار باشد تا خریدار به مشتری وفادار تبدیل شود و همچنین برای فروش بیشتر باید تبلیغ کنید، سود شما از تبلیغات می باشد. مشاغل موفق تقریبا همیشه تبلیغ کننده قوی و پایداری هستند و همچنین برای حفظ تصویر مثبتی از برند باید تبلیغ کنید تا مخاطب بیشتری را جذب کنید. مواردی که به آن اشاره کردیم، بسیار اندک از مواردی بود که برای تبلیغات حائز اهمیت است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *